Miesięcznik internetowy „Wobec”  ISSN: 2450-3983

Adres redakcji: 83-031 Łęgowo ul. Ogrodowa 2A

logo

REDAKCJA

Zespół redakcyjny:

  • Katarzyna Fląt – redakcja popularno-naukowa    (e-mail: redakcja.nauki.wobec@gmail.com)
  • Justyna Luszyńska – zastępca redaktora naczelnego; redakcja prozy (e-mail: redakcjaprozy.wobec@gmail.com)
  • Sabina Wawerla-Długosz – redakcja poezji (e-mail: redakcja.poezji.wobec@gmail.com)
  • Alicja Bach – Galeria WOBEC

 

STALE WSPÓŁPRACUJĄ:

Lesław Nowara; Czesław Kabala; Krzysztof Sapała

Kontakt, propozycje tekstów: redakcja.wobec@gmail.com

Wydawca: Fundacja Kultury ,,WOBEC”

KRS 0000612633

 

justyna-luszynska-zdjecie

Justyna Luszyńska

urodziła się i żyje w Płocku. Studiuje filologię angielską w specjalności glottodydaktycznej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa organizowanego przez miesięcznik WOBEC. Po wygranej, została jednym ze stałych autorów miesięcznika. Przyznano jej również nagrodę specjalną w drugiej edycji konkursu Sienkiewiczki za esej o tematyce miłosnej. Redaktor koordynator oraz dziennikarz w serwisie EYIA (EuropeanYouth Information Agency). Autorka książki pod tytułem: „Będę czekać całą noc”, której premiera zaplanowana została na 14 października 2016 roku.

 

20160417_173802

Katarzyna Fląt

jest absolwentką Filologii Polskiej o specjalizacji literaturo-językoznawczej na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Zarządzania. Jest laureatką konkursu radiowego pt. „Najlepsza historia wigilijna”, w BIS Polskim Radiu oraz została wyróżniona za opowiadanie pt. „Kobieta w kapeluszu” w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie im.  Bolesława Prusa. Pasjonuje się muzyką, książkami oraz wszystkim, co ma związek z Polskim Radiem. Uwielbia pisać różnorodne teksty i dużo czytać- zwłaszcza opowiadania. Aktualnie pracuje w PWN Wydawnictwie Szkolnym oraz jest koordynatorem EYIA (EuropeanYouth Information Agency), gdzie odpowiada za oddział dziennikarski w obszarze Warszawy.

 

Sabina Wawerla-Długosz, ur. 1978 w Katowicach. Studiowała w Cieszynie. Absolwentka Edukacji Filozoficzno-Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2001-2006 Członek Stowarzyszenia Kulturalnego „KONTUR”, działającego przy galerii „SZARA” w Cieszynie. W okresie czasu między rokiem 2001-2002 współprowadząca wraz z Alfredem Kulą; Klub Filmowy w Domu Narodowym w Cieszynie. Obecnie od roku 2015; Pomysłodawczyni i prowadząca Forum Literackie w Miejskim Domu Kultury „Południe” w Katowicach, oraz zajęcia kreatywne dla seniorów: „Każdy może”. Organizatorka Turnieju Jednego Wiersza, który powstał przy Forum Literackim. Debiutowała w 1998 roku na łamach Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „ŚLĄSK”, publikując tam wiersze przez szereg lat. Wiersze publikowała również w Piśmie Katastroficznym „ARKADIA”, także: ”OPCJE”, „WYRAZY”. W wydaniach elektronicznych: „e-Faust”, „Instynkt” „Pisarze.pl” „NGL” (Nowa Gazeta Literacka) „ Śląska Strefa Gender”. Wiersze na antenie Radia Katowice. Prowadzi Warsztaty dla kobiet: „Siła kobiecości tkwi w niezależności”, w klubie teatralno-muzycznym Old Timers Garage w Katowicach- Piotrowiczach. Wolontariuszka Stowarzyszenia Dress for Success Poland. Laureatka III Miejsca w XXI Konkursie im. Rafała Wojaczka (2013). Wyróżnienia w szeregu konkursów Literackich. W roku 2015 wydała swój debiutancki tom wierszy: „Sprawozdania z obserwacji” wyd. MINIATURA, Kraków. W tomie znalazły się wiersze zebrane, wcześniej publikowane na łamach czasopism kulturalnych.

Zagrała również drugoplanową rolę w filmie „Wydalony”, inspirowany trzema prozami Samuela Becketta w reż. Adama Sikory.

 

Dół formularza